تصویر سردرد ناشی از مصرف الکل

سردرد ناشی از مصرف الکل

سردرد ناشی از مصرف الکل یکی از شایع ترین مشکلات مصرف مشروبات الکلی است. برای درمان سردرد ناشی از مصرف الکل ما محصولات فوراور را به شما پیشنهاد می کنیم.

کد کالا: 1007

سردرد ناشی از مصرف الکل

نوشیدن الکل تاثیرات متعددی در نقاط مختلف بدن می گذارد. سردرد ناشی از الکل یکی از علائم رایج خوردن شراب است. معمولا افراد پس از هوشیاری متوجه سردرد شدیدی می شوند که بسیار آزار دهنده است. الکل ماده ای است که به سرعت در بدن جذب شده و از طریق جریان خون در سرتاسر بدن منتشر می شود. هنگامی ک الکل به سلول های مغز راه میابد، سردرد ناشی از مصرف الکل را سبب می شود.

علاوه بر این مصرف بیش از حد مشروبات الکلی بر رگ های خونی، قلب، کلیه، هورمون ها و دیگر نقاط بدن تاثیرات منفی می گذارد.

علل سردرد ناشی از مصرف الکل

وجود مواد شیمیایی خاص در مشروب

مواد شیمیایی شامل تیرامین و هستامین دو ماده تاثیر گذار بر مغز هستند. این دو ماده هنگامی که به مغز می رسند منجر به سردرد می شوند. ممکن است در بعضی از افراد پدیده میگرن نیز بروز کند.

کم آبی بدن

محتوای موجود در الکل آب بدن را کاهش می دهد. در نتیجه روی مغز و جریان خون تاثیر گذاشته و مقدار خونی که به سمت مغز می رود کاهش میابد. از این رو فرد دچار سردرد می شود.

عوامل بیولوژیکی موجود در بدن

علائم مصرف مشروبات الکلی در هر فرد متفاوت است. از این رو عوامل بیولوژیکی در ایجاد سردرد بعد از مستی دخیل هستند. به طور مثال ممکن است فردی به دلیل استرس زیاد پس از مصرف مشروبات الکلی دچار سردرد شود. همچنین فشار های عصبی دیگر منجر به بروز سردرد در بدن خواهند شد.

سردرد پس از مصرف الکل چه زمانی ایجاد می شود؟

اگر سردرد شما ناشی از مصرف الکل باشد معمولا 16 ساعت پس از مصرف شما متوجه آن خواهید شد. این سردرد به ویژه صبح روز بعد بروز کرده و علائم خاصی دارد. درد در دو طرف سر، درد در جلوی پیشانی، سردرد ضربان دار و سردرد یا سرگیجه با داشتن فعالیت بدنی مهم ترین عوامل نشان دهنده سردرد ناشی از مصرف الکل هستند.

درمان سردرد ناشی از مصرف الکل

  • سعی کنید از مصرف بیشتر الکل خودداری کنید. این جریان را حداقل برای چند ماه حفظ کنید.
  • مایعات زیادی بنوشید. سعی کنید از آب خالص کمتری استفاده کنید. به جای آن از آب میوه و یا مرکبات استفاده کنید. این امر سبب بازگشت آب از دست رفته و پیشگیری از ایجاد حالت تهوع می شود.
  • از استامینوفن یا هر قرص دیگری استفاده نکنید. سردرد های ناشی از مصرف الکل با قرص خوب نمی شوند. همچنین مصرف مسکن می تواند منجر به نارسایی کبد شود.
  • استراحت کنید و غذاهایی که حاوی قند طبیعی هستند مصرف کنید تا قند خونتان در حالت نرمال باقی بماند.

سردرد ناشی از مصرف الکل

درمان سردرد ناشی از الکل با محصولات فوراور ایران

نوشیدنی عصاره لیمو و بلوبری: همان طور که گفته شد مصرف نوشیدنی بسیار مفید است. لیمو و بلوبری دو میوه ای هستند که علاوه بر درمان سردرد در پیشگیری از حالت تهوع پس از مشروب کمک کننده هستند. این نوشیدنی یک آبرسان قوی و افزایش دهنده قند خون از دست رفته است.

عسل خالص فوراور: عسل فوراور دارای خواص زیادی است. یکی از خواص اصلی این محصول کمک به بهبود جریان خون و قند خون است. با خوردن آن سردرد خود را از بین برده و هوشیاری خود را به دست آورید. علاوه بر این مصرف عسل فوراور موجب بهبود زخم و سوختگی، جوانسازی، درمان آلرژی، درمان تبخال، بهبود جریان خون، ارتقای سیستم ایمنی و... می شود.

نوشیدنی آلوئه ورا ژلی: ژل آلوئه ورا با خواص بی شمار خود، یک محصول عالی جهت رفع سردرد ناشی از مصرف الکل است. با استفاده از این محصول سیستم گوارش خود را بازسازی کرده و آب از دست رفته را جایگزین کنید. این محصول بهبود دهنده جریان خون است.

.